محل تبلیغات شما
نخست وزیر ارمنستان می‌گوید در صورت نیروهای خارجی به خاک کشورش، روسیه مداخله خواهد کرد.

مداخله روسیه در صورت  نیروهای خارجی به ارمنستان

به نوشته وبگاه شبکه خبری راشاتودی» نیکل پاشینیان » نخست وزیر ارمنستان به تازگی در گفت‌وگویی مدعی تمایل روسیه برای درگیر شدن در صورت بروز چنین حمله‌ای شد. پاشینیان با اشاره به واقع شدن استان سیونیک» در جنوبی‌ترین قسمت این کشور و در مرز با جمهوری آذربایجان  و مواضع ارتش ارمنستان گفت: اکنون ما در موقعیتی قرار گرفته‌ایم که در صورت حمله به سیونیک، نه تنها نیروهای مسلح ارمنستان، بلکه روسیه نیز مداخله می‌کند.»

این  درحالی است که جمهوری آذربایجان به تازگی مدعی نقض آتش بس از سوی ارمنستان  و حمله 6 نظامی ارمنستانی به نیروهای این کشور و کشته شدن یکی از آن‌ها شد. ارمنستان البته این گزارش‌ها را تکذیب کرده است. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز دوشنبه اعلام کرد در حمله یک گروه مسلح غیر قانونی ارمنستانی به نظامیان جمهوری آذربایجان در منطقه خوجاوند»، یک  نظامی این کشور کشته و یک نفر دیگر زخمی شد.

دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین نیز گفته که روابط دوستانه ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با باکو و ایروان برای دستیابی به آتش بس بین دو کشور بسیار حیاتی است.

دور جدیدی از تنش‌ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در تاریخ ۲۷ سپتامبر (۶ مهرماه) در باره منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی آغاز شد و دو طرف یکدیگر را به حمله به قلمروهایشان متهم کردند. جمهوری آذر‌بایجان و ارمنستان سه بار توافق آتش بس امضا کردند اما هر دفعه این توافق‌ها نقض شد و دو طرف یکدیگر را به نقض آنها متهم کردند. با این وجود توافق آتش بس چهارم با میانجیگری رسمی روسیه به امضا رسید.

به دنبال توافق سه‌جانبه روسیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر آتش‌بس، نظامیان روس به منظور نظارت بر این آتش‌بس و ایجاد منطقه حائل بین نیروهای درگیر در منطقه قره باغ کوهستانی مستقر شدند. تاکنون وضعت صلح در این منطقه پابرجا بوده است.

منبع:راشاتودی

اختصاص مالیات شرکت مس سونگون برای احداث و تکمیل اتوبان «تبریز ـ ارمنستان»

افتخار آفرینی گروه موسیقی «کهن ساز» ایران در کشور ارمنستان

ایروان نیز تحت فشار تحریم های آمریکا علیه ایران است

ارمنستان ,جمهوری ,روسیه ,آذربایجان ,نیروهای ,منطقه ,جمهوری آذربایجان ,آتش بس ,در صورت ,این کشور ,و ارمنستان , نیروهای خارجی ,صورت نیروهای

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Robert's page کد سیتی James's game رمانهای آراد آرسین ندانم‌گرای حاضر افق مهر erblotmacla fabloficsync Mary's game جمعیت هلال احمر شهرستان کنارک